تفاوت میان CACHE های استفاده شده برروی سرور های HP

کش رید کنترلر سرور اچ پی

تفاوت میان CACHE های استفاده شده برروی سرور های HP

برای بالاتر بردن سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی سرورهای HPE از CACHE استفاده می شود.

درهنگام عمل WRITE بر روی سرورهای HPE ، قبل از این که اطلاعات بر روی HDDها نوشته شوند ابتدا بر روی CACHE ماژول مربوط  به RAID CONTROLLER  نوشته شده  و در آخر به درایوهای ذخیره سازی انتقال می یابد.

بدین ترتیب قبل از این که اطلاعلات بر روی درایوهای ذخیره سازی نوشته شده باشد به سرور گفته می شود که عمل نوشتن بر روی دیسک ذخیره سازی انجام شده است.

CACHE استفاه شده بر روی سرور های HP به دو نوع تقسیم می شوند : BBWC و FBWC .

BBWC (BATTERY-BACKED WRITE CACH) : این نوع  از CACHEها برای جلوگیری از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی خود به باتری نیاز دارند.

برای درست عمل کردن این نوع از زCACHE می بایست بر روی RAID CONTROLLER سرور های HP ، باتری سالم و شارژ شده ای نصب شده باشد.در غیر این صورت CACHE عملکرد درستی نخواهد داشت و در صورت خاموش شدن سرور اطلاعات ذخیره شده بر روی CACHE ازبین خواهد رفت .

FBWC (FLASHED BACKED WRITE CACHE) : این نوع از CACHE ها برای عملکرد خود نیازی به BATTERY ندارند. شرکت HP  این CACHE ها را به گونه ای طراحی کرده است که برای ذخیره ماندن  اطلاعات بر روی این CACHE نیازی وجود نداشته باشد . درواقع بر روی FBWC ها از یک حافظه NAND استفاده شده است

با استفاده از FBWC CACHE ها ، محدودیت زمانی 48 ساعته برای ذخیره اطلاعات بر روی CACHE وجود ندارد و بلافاصله بعد از روشن شدن سرور اطلاعات بر روی HDD و SDD هادخیره خواهند شد .

امروزه بر روی  سرورهای HP فقط از CACHE های FBWC استفاده می شود و BBWCها تقریبا منسوخ شده است.