معرفی SSD های مناسب سرورهای رک مونت توسط اینتل

اس اس دی اینتل

شرکت اینتل قصد دارد از درایور های اس اس دی با شکل شمایل جدید که به شکل یک خط کش می باشد ، برای سرور ها ارائه کند.

 مشتریانی که به دنبال جمع آوری سیستم ذخیره سازی هستند با توجه به این که رابط های مختلفی برای اتصال دریوارها در دسترس دارند ولی شکل فیزیکی دستکاه ها چهار الگوی مشخص دارند که عبارتند از درایور های 2.5ICHو 3.5INCHودرایور های M.2یا کارت های PCIe.شرکت اینتل به همین منظور درحال اضافه کردن یک الگوی جدید می باشد که پاسخ گوی «تراکم و اتصال پذیری» دیتا سنتر باشد.

 درنگاه اول ، شکل خط کش مانند اس اس دی مورد نظر شبیه دریوار های M.2می باشد البته با طول بلندتر که حدودا 32.5cmوعرض  3.9cmکه به یک رابط کمی باریکتر منتهی می شود. این مدل از اس اس دی ها دارای یک ماژول جداگانه و چندین درگاه برای ذخیره سازی بیش تر که باعث افزایش ظرفیت و موازی سازی بیش تر می شود .اینتل ادعا می کند که با این فرم می توان یک پتابایت فضای ذخیره سازی اس اس دی را در یک رک سرور جای داد .

اس اس دی سرور

این درایورها از رابط SFF-TA-1002نسلZاستفاده می کنند. رابط GEN-Zاز 4و 8خط PCIe 3.1برخوردار است و پهنای باند دوطرفه ی 7.88گیگابایت بر ثانیه پشتیبانی می کند.رابط این درایور ها دارای پین های بیشتری نسبت به یک رابط M.2است . پین اضافه برای کاربردهای سازمانی مانند مدیریت SMBusو خازن های حفاظتی استفاده می شود .درایورها توسط منبع ولتاژ 12ولتی DCتغذیه می شود . 

بنابر ادعا چندین سایت معتبر ، شرکت اینتل درایور های جدید ،از 8ماه پیش درحال سرویس دهی به شرکت های همکار اینتل می باشند. درایور های DC P4500نخستین درایور هایی هستند  که با شکل جدید در دسترس خواهند بود. در آینده نیز درایورهای مبتنی بر محصولات 3D XPointاینتل ، عرضه خواهند شد.