HPE 1.92TB NVMe High Performance Read Intensive SFF SCN P20017-B21
- پارت نامبر: P20017-B21
- ظرفیت: 1.92TB
- نوع اینترفیس: NVMe PCIe x4
- سرعت اینترفیس: PCIe Gen3 x4
- فرم فکتور: SFF 2.5 inch
- نوع TLC :NAND Flash

پرداخت امن آنلاین
از طریق درگاههای بانکی

تضمین اصالت
برای کالاهای اصل و باکیفیت

امکان ارسال
به سراسر ایران

پشتیبانی و مشاوره
توسط کارشناسان متخصص
مشخصات فنی
| برند |
HPE |
|---|---|
| نوع اینترفیس |
NVMe PCIe x4 |
| مناسب برای سرور نسل |
مناسب Gen9 و Gen10 |
| نوع Workload درایو |
Read Intensive |
| وضعیت HotPlug |
هست |
| گارانتی |
گارانتی یک ساله تعویض یاقوت سرخ (بدون قید و شرط) |
| پارت نامبر Spare |
P20239-001 |
| ظرفیت |
1.92TB |
| سرعت اینترفیس |
PCIe Gen3 x4 |
| IOPS نوشتن |
88000 |
| نوع NAND Flash |
TLC (Triple-Level Cell) |
| پارت نامبر |
P20017-B21 |
| نوع Carrier |
Smart Carrier NVMe (SCN) |
| سرعت خواندن ترتیبی |
3000MBps |
| سرعت نوشتن ترتیبی |
1600MBps |
| IOPS خواندن |
425000 |
| فرم فکتور |
2.5 اینچی SFF |
مشخصات فنی
| برند |
HPE |
|---|---|
| نوع اینترفیس |
NVMe PCIe x4 |
| مناسب برای سرور نسل |
مناسب Gen9 و Gen10 |
| نوع Workload درایو |
Read Intensive |
| وضعیت HotPlug |
هست |
| گارانتی |
گارانتی یک ساله تعویض یاقوت سرخ (بدون قید و شرط) |
| پارت نامبر Spare |
P20239-001 |
| ظرفیت |
1.92TB |
| سرعت اینترفیس |
PCIe Gen3 x4 |
| IOPS نوشتن |
88000 |
| نوع NAND Flash |
TLC (Triple-Level Cell) |
| پارت نامبر |
P20017-B21 |
| نوع Carrier |
Smart Carrier NVMe (SCN) |
| سرعت خواندن ترتیبی |
3000MBps |
| سرعت نوشتن ترتیبی |
1600MBps |
| IOPS خواندن |
425000 |
| فرم فکتور |
2.5 اینچی SFF |
توضیحات
HP 1.92TB NVMe Read Intensive SFF SCN SSD P20017-B21
درایو SSD با پارت نامبر P20017-B21 یکی از اساسدیهای پرسرعت شرکت HPE است که ظرفیت 1.92 ترابایت فضای ذخیرهسازی را بر پایه اینترفیس NVMe PCIe Gen3 x4 ارائه میدهد. این درایو به دلیل نرخ IOPS بالا و تاخیر بسیار پایین، در گروه درایوهای Read Intensive (RI) قرار میگیرد. این محصول مجهز به کدی Smart Carrier NVMe (SCN) است که امکان استفاده و نصب آن را بر روی سرورهای HPE ProLiant نسل Gen9 و Gen10 فراهم میسازد.
در دنیای پرشتاب فناوری اطلاعات، عملکرد سریع و قابل اعتماد ذخیرهسازی دادهها از اهمیت حیاتی برخوردار است. درایو HPE 1.92TB NVMe High Performance Read Intensive SFF SCN P20017-B21، یک SSD پیشرفته است که برای پاسخگویی به نیازهای برنامههای کاربردی با بار خواندن سنگین طراحی شده است.
مشخصات کلیدی:
-
ظرفیت: 1.92 ترابایت
-
نوع رابط: NVMe PCIe Gen3 x4 (Up to 32Gbps)
-
نوع فلش: TLC (3D NAND TLC)
-
کلاس کاری: Read Intensive (RI / High Performance)
-
فرم فاکتور: SFF (2.5-inch)
-
نوع کدی: Smart Carrier NVMe (SCN)
-
شماره قطعه (Part Number): P20017-B21
-
شماره قطعه یدکی (Spare Part): P20239-001
-
کاربری: مناسب برای سرورها و مراکز داده حساس
-
گارانتی: گارانتی یکساله تعویض و گارانتی اصالت کالا توسط شرکت یاقوت سرخ
عملکرد و سرعت: این درایو با بهرهگیری از رابط NVMe PCIe Gen3 x4، پهنای باند بالایی را در اختیار سرور قرار میدهد. سرعت خواندن ترتیبی این درایو تا 3000MB/s و سرعت نوشتن ترتیبی آن تا 1600MB/s میرسد که زمان بارگذاری برنامهها و دسترسی به دادهها را به طور چشمگیری کاهش داده و عملکرد کلی سیستم را بهبود میبخشد.
میزان IOPS: درایو HPE P20017-B21 دارای نرخ خواندن تصادفی ۴۲۵,۰۰۰ IOPS و نرخ نوشتن تصادفی ۸۸,۰۰۰ IOPS است. این میزان IOPS بالا، درایو را برای کاربردهایی که نیاز به پردازش تعداد زیادی عملیات خواندن در ثانیه دارند، مانند سرورهای وب، پایگاههای داده خواندنی و سیستمهای تحلیلی، ایدهآل میسازد.
کاربریها:
-
سرورهای وب: پردازش تعداد زیادی درخواست خواندن همزمان
-
پایگاههای داده Analytical: مناسب برای پایگاههای داده با عملیات غالب Read
-
سیستمهای تحلیلی و Big Data: سرعت بالای پردازش و بازیابی حجم زیاد دادهها
-
مراکز داده و رایانش ابری: ذخیرهسازی سریع و بازیابی کمتاخیر دادهها
-
زیرساختهای VDI: تأمین سرعت خواندن بالا برای ماشینهای مجازی
سازگاری با سرورهای HPE: این درایو با سرورهای HPE ProLiant نسل Gen9 و Gen10 (مانند DL380 Gen10 و DL360 Gen10) که دارای باکس و کابل کشی NVMe SCN هستند سازگار است. توجه داشته باشید که این درایو به دلیل فرم فاکتور کدی SCN، بر روی سرورهای نسل Gen10 Plus و Gen11 قابل استفاده نیست.
مزایای خرید از شرکت یاقوت سرخ:
- گارانتی یکساله تعویض: شرکت یاقوت سرخ این درایو را با گارانتی یکساله تعویض ارائه میدهد که خیال شما را از بابت کیفیت و عملکرد آن راحت میکند.
- گارانتی مادام العمر اصالت کالا: شرکت یاقوت سرخ اصالت تمامی کالاهای خود را تضمین میکند.
- مشاوره تخصصی: کارشناسان فروش شرکت یاقوت سرخ با دانش و تجربه خود، میتوانند شما را در انتخاب بهترین درایو برای نیازهایتان راهنمایی کنند.
- اطمینان از اصالت کالا: شرکت یاقوت سرخ به عنوان یک شرکت معتبر، اصالت تمام کالاهای خود را تضمین میکند.
سوالات متداول
سوالات متداول (FAQ)
-
تفاوت بین درایوهای RI و MU چیست؟
درایوهای Read Intensive (RI) برای بارهای کاری با نرخ خواندن بالا (بیش از ۸۰٪ خواندن) بهینهسازی شدهاند، در حالی که درایوهای Mixed Use (MU) برای کاربردهای ترکیبی و متوازن خواندن و نوشتن (۵۰٪ خواندن / ۵۰٪ نوشتن) طراحی شدهاند.
-
آیا این درایو از قابلیت Hot-Plug/Hot-Swap پشتیبانی میکند؟
بله، این درایو به همراه کدی Smart Carrier NVMe (SCN) ارائه میشود و از قابلیت تعویض در زمان روشن بودن سرور (Hot-Plug) و نشانگرهای هوشمند LED پشتیبانی میکند.
-
سرعت انتقال داده و پهنای باند این درایو چقدر است؟
این درایو بر پایه اینترفیس PCIe Gen3 x4 عمل میکند و پهنای باند انتقال داده آن تا ۳۲Gbps میباشد. سرعت خواندن ترتیبی آن تا ۳,۰۰۰MB/s و سرعت نوشتن ترتیبی آن تا ۱,۶۰۰MB/s است.
-
آیا این درایو برای استفاده در کامپیوترهای شخصی مناسب است؟
خیر، این درایو با فرم فاکتور enterprise SFF و کدی SCN برای سرورها و مراکز داده طراحی شده و با مادربوردها و سیستمهای خانگی سازگاری ندارد.
-
آیا این درایو از رمزگذاری دادهها پشتیبانی میکند؟
این درایو از فناوری Digitally Signed Firmware (DS) پشتیبانی میکند که از تغییر و دستکاری فریمور درایو جلوگیری کرده و اصالت دادهها را تضمین مینماید.
-
آیا این درایو با سرورهای نسل 9 HPE سازگار است؟
بله، درایو P20017-B21 با سرورهای HPE ProLiant نسل Gen9 و Gen10 که دارای باکس NVMe SCN باشند سازگار است.
-
آیا این درایو از پروتکل NVMe پشتیبانی میکند؟
بله، این درایو بر پایه پروتکل پرسرعت NVMe 1.2/1.3 و اینترفیس PCIe Gen3 x4 طراحی شده است.
-
آیا این درایو برای استفاده در پایگاههای داده مناسب است؟
بله، برای پایگاههای داده Analytical، سیستمهای Reporting و پایگاههای دادهای که حجم اصلی عملیات آنها مربوط به خواندن دادهها است، انتخابی فوقالعاده است.
-
آیا این درایو برای استفاده در برنامههای ویرایش ویدیو مناسب است؟
به دلیل کلاس کاری Read Intensive (RI)، این درایو برای بارگذاری و خواندن فایلهای ویدئویی سنگین عالی است، اما برای تدوینهای سنگین که نیاز به رندر و نوشتن پیوسته و مداوم داده دارند، درایوهای Mixed Use (MU) یا Write Intensive (WI) پیشنهاد میشوند.
-
آیا شرکت یاقوت سرخ این درایو را به صورت عمده هم به فروش میرساند؟
بله، برای اطلاع از شرایط فروش عمده، استعلام قیمت همکاری و تخفیفات ویژه تامین تجهیزات شبکه و دیتاسنتر میتوانید با کارشناسان فروش شرکت یاقوت سرخ تماس حاصل فرمایید.
توصیه خرید:
برای انجام خرید و دریافت مشاوره تخصصی قبل از خرید این قطعه، پیشنهاد میشود با کارشناسان فروش شرکت یاقوت سرخ تماس بگیرید. کارشناسان مجرب این شرکت شما را در انتخاب بهترین درایو متناسب با نیاز سرور راهنمایی خواهند کرد.
پارت نامبرهای مربوط به این درایو SSD:
-
Option Part#: P20017-B21
-
SmartBuy Part#: P20017-S21
-
Spare Part#: P20239-001
مشخصات فنی تکمیلی HPE 1.92TB NVMe RI SFF SSD P20017-B21:
-
نوع فلش درایو: 3D NAND TLC
-
نوع پورت درایو: Single Port (x4 PCIe)
سرعت Read و Write و IOPS درایو HPE 1.92TB NVMe Read Intensive SFF SSD P20017-B21:
درایو SSD با پارت نامبر P20017-B21 میتواند عملیات خواندن تصادفی را با سرعت ۴۲۵,۰۰۰ IOPS و عملیات نوشتن تصادفی را با سرعت ۸۸,۰۰۰ IOPS انجام دهد. همچنین سرعت انتقال اطلاعات ترتیبی (Sequential Read) تا ۳,۰۰۰ مگابایت بر ثانیه و در زمان نوشتن ترتیبی (Sequential Write) تا ۱,۶۰۰ مگابایت بر ثانیه میباشد. با توجه به این بنچمارکها و استانداردهای Workload شرکت HPE، این درایو در دسته Solid State Driveهای Read Intensive قرار میگیرد.
درایو HPE 1.92TB NVMe P20017-B21 بر روی چه سرورهایی قابل استفاده است؟
با توجه به نوع کدی Smart Carrier NVMe (SCN) و فرم فاکتور SFF (2.5-inch)، این درایو بر روی سرورها و تجهیزات HPE زیر (در صورت وجود Bay و رایزر پشتیبانیکننده از NVMe) قابل استفاده است:
-
HPE ProLiant DL Series:
-
Gen10: DL20 Gen10, DL160 Gen10, DL325 Gen10, DL360 Gen10, DL385 Gen10, DL380 Gen10, DL560 Gen10, DL580 Gen10
-
Gen9: DL160 Gen9, DL180 Gen9, DL360 Gen9, DL380 Gen9, DL560 Gen9, DL580 Gen9
-
-
HPE ProLiant ML Series:
-
ML110 Gen10, ML350 Gen10 / ML110 Gen9, ML350 Gen9
-
-
HPE ProLiant BL Series:
-
BL460c Gen9, BL460c Gen10
-
-
HPE Synergy Series:
-
Synergy 480 Gen10, 660 Gen10, D3940 Storage Module
-
-
HPE ProLiant XL Series:
-
XL170r Gen9, XL190r Gen9, XL230k Gen10
-
(تذکر مهم: این درایو با سرورهای نسل Gen8 و همچنین سرورهای نسل جدید Gen10 Plus و Gen11 به دلیل تفاوت در فریمور و نوع کدی سازگار نمیباشد).
سایر اطلاعات محصول
محصولات مرتبط

نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.