HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 15.0m Pn: AJ837A

HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 15.0m Pn: AJ837A

  • نوع کابل : OM3
  • طول کابل : 15متر
  • نوع کانکتور : LCبهLC
  • پارت نامبر : AJ837A
  • 12ماه گارانتی تعویض بی قید و شرط
  • 60ماه خدمات پس از فروش
  • گارانتی مادام العمر اصالت کالا
پرداخت با کارت های عضو شتاب

توضیحات

پچ کورد فیبر نوری چیست؟

پچ کورد فیبر نوری در واقع یک کابل فیبر نوری در متراژی مشخص بوده که در قسمت ابتدا و انتهایی دو کانکتور فیبر نوری قرار گرفته است. از پچ کورد فیبر نوری در برقراری ارتباط میان دستگاه های یک شبکه فیبر نوری استفاده می گردد. پچ کورد فیبر نوری در دو نوع سینگل مد و مالتی مد موجود بوده و تفاوت آنها در ضخامت هسته فیبر و پهنای باند می باشد. این وسیله برای ایجاد ارتباط بین تجهیزات و قطعات در شبکه فیبر نوری به کار برده شده و به آن پچ کیبل نیز گفته می شود. انواع متنوعی از پچ کورد فیبر نوری با انواع مختلف کانکتورها، مانند LC، FC، SC، ST، MU ، MTRJ و E2000 و غیره وجود دارد.

کاربرد پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری نوعی پچ کورد است که در ساخت آن از کابل شبکه فیبر نوری استفاده شده است. این نوع پچ کوردها دارای یک الیاف شیشه ای هستند و قادرند تا ارسال داده ها را با سرعت بسیار بالا و دریافت کم ترین نویز به مقصد برسانند. پچ کورد فیبر نوری برای اتصال پورت‌ها در فریم‌های توزیع فیبری بکار برده می‌شوند. آن ها در اصل وظیفه پشتیبانی از کاربردهای شبکه، را برعهده دارند و به صورت های OFNR و LSZH موجود هستند. آن ها همچنین از سرعت های بالا (40/10 گیگابیت بر ثانیه) پشتیبانی می کنند. پچ کورد های فیبر نوری در بسیاری از حوزه ها مثل اپتیک، تشخیص لیزر و پردازش مواد و … مورد استفاده هستند.

انواع پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری بر حسب نوع سوکت های انتهای آن به دسته های FC ،SC ،LC و …  تقسیم می شود. همچنین بر اساس نوع فیبر استفاده شده به دسته های سینگل مود و مالتی مود، و بر اساس تعداد این فیبر ها در دسته های سیمپلکس و داپلکس جای می گیرند. روکش این نوع پچ کورد می تواند PVC ،LSZH ،OFNR و … باشد. انواع مختلفی پچ کورد فیبر نوری وجود دارد و می توان آنها را به طور عمده توسط انواع کانکتور و کابل تقسیم بندی نمود.

پچ کورد SC : پچ کوردی است که با کانکتور SC خاتمه می یابد. کانکتور SC توسط شرکت ژاپنی NTT اختراع شده است. SC مخفف کانکتور مشترک یا کانکتور میدان و یا کانکتور استاندارد است.استفاده از آنها در ارتباطات داده ها و مخابرات فیبر نوری بسیار شایع است. این نوع کانکتور از نوع فشار و کشش بوده و می تواند برای 1000 چرخه اتصال استفاده شود..پچ کورد SC در کانکتور خود دارای قفل می باشد و با این حرکت از طریق فرول سرامیکی یک اتصال تراز و دقیق به وجود می آورد.

پچ کورد ST: پچ کورد ST فیبر نوری با کانکتور ST خاتمه یافته است. ST مخفف Straight-Tip و به شکل زیر می باشد. قطر کانکتور ST مانند کانکتور SC فرول 2.5 میلیمتری دارد. این نوع پچ کورد توسط AT & T توسعه داده شده و در دهه های 1980 و 1990 بسیار محبوب بوده است. کانکتور ST سرنیزه ای شکل و دارای فرول طولانی فنری برای نگه داشتن فیبر می باشد. این نوع پچ کورد در هر دو نوع مولتی مود و سینگل مود در دسترس است. آداپتورهای سیمپلکس و دوبلکس افقی نصب شده با محفظه فلزی یا پلاستیکی موجود بوده و می تواند به دو دسته دارای آستر از جنس برنز فسفات و یا اکسید زیرکونیوم تقسیم شود.

پچ کورد LC : پچ کورد LC با کانکتور LC خاتمه می یابد. LC مخفف کانکتور لوسنت (Lucent) است. کانکتور LC به سبک ساختار فشار و چفت شدن می باشد این نوع دارای بدنه پلاستیکی و فرول با اندازه دقیق 1.25mm و با جنس سرامیکی است. پچ کورد نوری نوع LC یک نوع محبوب پچ کورد نوری است که فرم کوچک دارد و باعث کاهش اشغال فضا می شود و این نوع به طور گسترده ای برای نصب و راه اندازی مناطق پرتراکم و کم حجم استفاده می شود.

پچ کورد FC : پچ کورد فیبر نوری FC دارای کانکتور FC می باشد و نحوه اتصال آن به صورت پیچشی است. FC مخفف کانکتور ثابت می باشد (Fixed Connector). همانند کانکتور SC ، FC نیز توسط کمپانی NTT اختراع شد. پچ کورد FC دارای بدنه فلزی و ساختار پیچشی است. در پچ کورد FC فرول و آستر مورد استفاده در کانکتورها همانند کانکتور SC می باشد. پچ کورد FC در هر دو حالت سینگل مود و مولتی مود قابل دسترسی است.

پچ کورد MU: پچ کورد MU با کانکتور MU خاتمه یافته است. کانکتور MU نیز اختراع کمپانی NTT است. دارای پوشش و محفظه پلاستیکی است و ساختار آن به صورت فشار و کشش (Push & Pull) می باشد. کانکتور MU یک کانکتور کوچک فرمی باشد که ویژگی های یک فرول کانکتور LC با قطر 1.25mm دارا می باشد. کانکتور MU همان مکانیسم قفل شدن کانکتور SC را دارد که بر اساس فشار و کشش می باشد.

پچ کورد E2000 : پچ کورد E2000 با کانکتور E2000 خاتمه یافته است. کانکتور E2000 برای محافظت از فرول از گرد و غبار و خش دارای دریچه و دیافراگم فنری شکل می باشد. دریچه و دیافراگم کانکتور هنگامی که کانکتور آزاد است به صورت اتوماتیک بسته می شود این دریچه فنری شکل باعث می شود که آلودگی به داخل وارد نشود یا نور لیزر از کانکتور خارج نشود.

پچ کورد MTRJ: پچ کورد MTRJ با کانکتور MT-RJ اتمام یافته است. MT-RJ مخفف فیش سفارشی انتقال مکانیکی (Mechanical Transfer Registered Jack) است. کانکتور MTRJ توسعه یافته کانکتور MT و RJ است. این نوع پچ کورد دارای محفظه و فرول پلاستیکی است که از ویژگی های خاص آن ارتباط دو کانکشن فیبر نوری می باشد. کانکتور MTRJ با استفاده از فرم فرول MT که توسط NTT تولید شده اقتباس گرفته شده است.

در فروشگاه اینترنتی یاقوت سرخ با ورود به صفحه هر محصول می‌توانید نقد و بررسی تخصصی، مشخصات در مورد آن‌ها را مشاهده کنید. پس از انتخاب محصولات مورد نیاز، بر روی گزینه “افزودن به سبد خرید” کلیک کنید. پس از تکمیل سبد خرید خود، پرداخت اینترنتی را کلیک کنید. در صورت ایجاد هر گونه اشکال در روند خرید آنلاین پچ کورد با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید.

 

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 15.0m Pn: AJ837A”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *